Ma az exemmel filozofáltunk, hogy milyen érdekes: az ember már évezredek óta számol, és a számokban már akkor is "ott volt" a Fermat-Wiles-tétel de ott van a Goldbach-sejtés igaz/hamis volta is. Holott erre akkor még senki nem is gondolt.
Van valami a természetben, ami miatt ez az aritmetika és szabályrendszer "kitüntetett" a lehetségesek közül. (Aki ismeri a csoportelméletet, az tudja, hogy teljesen más műveletek is bevezethetők mondjuk az egész számokon, de azok bizonyos értelemben mesterkéltek.)
Ráadásul az, hogy a természetes számok prímekből összerakhatók egy nagyon általános igazság speciális esete. A matematikai struktúrák legeslegtöbbje (vektorterek, csoportok, csomók, "kirakós játékok" stb-stb.) egyszerűbbekből összepakolható (itt most rendre egydimenziós terek, egyszerű csoportok (véges eset), prím csomók, poliominók). Úgy kell ellenpéldákra vadászni (sporadikus egyszerű csoportok).
De hát végül is miért is ne lenne így, nemdebár?
Aki meg nem tudja, mi az a sporadikus egyszerű csoport az vigasztalásképpen nézze meg a következő klipet. Ebből sem fogja megtudni.